تماس با ما :32254092_034        info@traffic.kermancity.ir

معاون حمل‌ونقل و امور زیربنایی شهردار کرمان خبر داد:

اجرای طرح ترافیکی گلزار شهدا و «پردیسان قائم(عج)» از اوایل مهرماه

معاون حمل‌ونقل و امور زیربنایی شهردار کرمان گفت: اجرای طرح ساماندهی ترافیکی گلزار شهدا و مجموعۀ «پردیسان قائم(عج)» از اوایل مهرماه آغاز می‌شود.

 

به گزارش کِرنا، مهدی نیکویی، با بیان اینکه طراحی طرح ساماندهی ترافیکی گلزار شهدا و مجموعۀ «پردیسان قائم(عج)» از دی‌ماه سال گذشته آغاز شده و چندین جلسه برگزار شد تا درنهایت این طرح به تصویب شورای ترافیک استان رسید، افزود: براساس این طرح، تعدادی از معابر و دسترسی‌های گلزار شهدا و «پردیسان قائم(عج)» باید تعریض شود.

وی ادامه داد: با اجرای این طرح، بعضی از معابر یک‌طرفه می‌شوند، در برخی نقاط، معابر جدیدی احداث می‌شود، بعضی نقاط پارک‌ممنوع شده و تعدادی پارکینگ جدید در نظر گرفته می‌شود و نقاط بحرانی و حادثه‌خیز اصلاح خواهد شد.

معاون حمل‌ونقل و امور زیربنایی شهردار کرمان بیان کرد: سعی داریم ساماندهی به گونه‌ای باشد که دسترسی‌ها به قبور، گلزار شهدا و خیابان‌های اطراف، قطع نشود.

نیکویی با بیان اینکه اجرای طرح ساماندهی ترافیکی گلزار شهدا و مجموعۀ «پردیسان قائم(عج)» ظرف یک هفتۀ آینده آغاز می‌شود، افزود: سعی داریم اجرای این طرح تا پیش از سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی، به پایان برسد.

وی با اشاره به ترافیک سنگین این محدوده در روزهای آخر هفته و مناسبت‌های ویژه، گفت: این طرح با استفاده از نظرات کارشناسان خبرۀ ترافیک و مشاور تهیه شده که مشکلات ترافیکی گلزار شهدا و مجموعۀ «پردیسان قائم(عج)» را در ایام مختلف ازجمله روزهای آخر هفته و مناسبت‌های مختلف و سالگرد شهادت سردار سلیمانی، بررسی کرده‌اند.

نیکویی بیان کرد: با توجه به مدل‌سازی‌هایی که انجام شده، پیش‌بینی می‌کنیم با اجرای این طرح، مشکل بار سنگین ترافیک در روزهای پایانی هفته مرتفع شود؛ البته در ایام و مناسبت‌های خاص مثل سالگرد شهادت سردار دل‌ها که محدودیت‌های ترافیکی ویژه‌ای باید اِعمال شود، مشکلاتی وجود خواهد داشت، اما تا حد زیادی مشکلات ترافیکی این منطقه برطرف می‌شود.

وی یادآور شد: قبل از شروع اجرای طرح ترافیکی گلزار شهدا و مجموعۀ «پردیسان قائم(عج)»، بنرهایی در محل نصب می‌شود و همۀ تغییرات اطلاع‌رسانی خواهد شد تا شهروندان با مشکل مواجه نشوند.

معرفی معاون

 

 

 

مهندس محمدرضا یحیی زاده

معاون حمل و نقل و امور زیربنایی شهرداری کرمان

معرفی زیر مجموعه ها