تماس با ما :32254092_034        info@traffic.kermancity.ir

توسط معاون حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهردار کرمان:

 

اقدامات عمرانی محدودۀ گلزار شهدا تشریح شد

معاون حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهردار کرمان، اقدامات عمرانی محدودۀ گلزار شهدا و پردیسان قائم(عج) را تشریح کرد.

 

به گزارش کرنا، مهدی نیکویی، ضمن گرامیداشت سومین سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی و دهه مقاومت، گفت: در راستای اجرای طرح ترافیک مصوب شورای ترافیک استان و طرح جامع گلزار شهدا، بیش از 40 هزار مترمربع از معابر این محدوده آسفالت و 70 هزار مترمربع از معابر زیرسازی شده است.

وی، با اشاره به تأمین بیش از 80 هزار مترمربع فضای مناسب پارک خودرو گفت: این عملیات شامل ساماندهی و خط‌کشی پارکینگ‌های محدودۀ گلزار شهدا و پردیسان قائم(عج) و پارکینگ روبه‌روی گنبد جبلیه، واقع در ضلع شرقی خیابان شهداست.

وی، با اشاره به آماده‌سازی و نصب بنرهای اطلاع‌رسانی و راهنمای مسیر پارکینگهای مذکور گفت: 48 تابلو ترافیکی هشداردهنده، بازدارنده و اخباری، در معابر قبلی و معابر جدید محدودۀ گلزار شهدا، طبق طرح ترافیکی، اصلاح و نصب شد.

نیکویی افزود: همچنین سه پارکینگ به متراژ بیش از 1250 متر برای ایجاد 175 جای پارک خط‌کشی و 10 تابلو پارکینگ نصب شد.

معاون حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهردار کرمان ادامه داد: اجرای روشنایی تمام معابر اصلی و فرعی موجود در پردیسان قائم(عج) به متراژ حدود 50 هزار مترمربع، از دیگر اقدامات است.

نیکویی بیان کرد: بیش از 4000 متر مجوز حفاری برای تأمین آب و گاز به ارگان‌های مربوط اعطا و معابر مذکور نیز لکه‌گیری آسفالت شده است.

وی افزود: زیرساخت‌های پارک کودک در پردیسان قائم(عج) به متراژ 2800 مترمربع نیز آماده‌سازی شده است.

معاون حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهردار کرمان ادامه داد: همچنین قطعه «صالحین» به متراژ 18000 مترمکعب خاکبرداری و اجرای این پروژه آغاز شده است.

نیکویی، اجرای فرش موزرائیک و ساماندهی پیاده‌روهای مسیر پیاده‌روی به متراژ 1320 مترمربع، اجرای سنگ نما و درپوش دیوار سمت راست نرسیده به میدان «ابومهدی‌المهندس» به متراژ 110 مترمربع و اجرای بیش از 295 متر جدول‌گذاری را از دیگر اقدامات برشمرد.

معاون حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهردار کرمان، از اجرای 13 فونداسیون مربوط به تابلوهای راهنمای مسیر و ساخت 78 متر پایه تابلو براساس سایز تابلوها خبر داد.

نیکویی، به نصب تابلوهای راهنمای مسیر دوزبانه در رینگ شهر اشاره کرد و گفت: براساس جانمایی و نیازسنجی در محل‌های موردنظر، شش فونداسیون تابلو و 36 متر پایه تابلو اجرا شده است.

وی، به اصلاح و بازسازی پله‌های ورودی گلزار شهدا اشاره کرد و از اصلاح و بازسازی پله‌های «باب‌الزهرا(س)» به متراژ 30 مترمربع و پله‌های «باب‌الرضا(ع)» به متراژ 200 مترمربع خبر داد.

معاون حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهردار کرمان، با اشاره به اجرای نمای سنگ و درپوش دیوار حصار «باب‌الرضا(ع)» به متراژ 95 مترمربع گفت: ساختمان حمام نیز شامل دو چشمه خواهران و دو چشمه برادران به متراژ 30 مترمربع ساخته شد.

نیکویی افزود: همچنین بیش از 105 متر بنر موردنیاز معابر محدودۀ گلزار شهدا نیز طراحی، چاپ و نصب شده است.

معاون حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهردار کرمان در پایان، از مناطق پنج‌گانه و سازمان‌های مرتبط که در اجرای پروژه‌های مذکور با این معاونت همکاری کرده‌اند، تشکر کرد.

معرفی معاون

 

 

 

مهندس محمدرضا یحیی زاده

معاون حمل و نقل و امور زیربنایی شهرداری کرمان

معرفی زیر مجموعه ها